Gumy oporowe do ćwiczeń – co one właściwie dają?

Gumy oporowe do ćwiczeń – co one właściwie dają?

Prezent jazda Audi R8

Być może za namową swojego trenera personalnego lub rad koleżanek z pracy postanowiłaś, że w najbliższym czasie sama zaopatrzysz się w mini band gumy i inne rodzaje gumy treningowych. Na pewno jest to dobry pomysł. Im więcej takich sprzętów będziesz posiadać, tym ciekawsze i bardziej efektywne staną się twoje codzienne domowe treningi. A przecież chcesz, by ćwiczenia wpływały korzystnie na wygląd twojej sylwetki. Zanim jednak kupisz jakiś najtańszy zestaw gum oporowych, zorientuj się w tym, co w ogóle masz do wyboru na rynku. Poznaj swoje opcje, by dopiero potem zastanowić się nad tym, jaki typ gum dla ciebie okazałby się najlepszy.

Już dawno temu powinnaś zresztą ustalić swoje cele treningowe. Bo niekoniecznie musi być to rozbudowa mięśni. Na tym zależy głównie mężczyznom, dlatego też do nich kierowane są najmocniejsze gumy oporowe do ćwiczeń, podczas gdy dla ciebie one mogą okazać się za mocne i za ciężkie. A nie próbuj nawet ćwiczyć z gumami, które mają zbyt duży opór. Trenując z tymi akcesoriami, powinnaś przede wszystkim skupiać się na dokładnym poczuciu mięśni i na tym, by pracować wybraną partią ciała. Jeżeli opór okaże się za duży, najprawdopodobniej nie zdołasz wykonać żadnego ćwiczenia poprawnie technicznie. A na to nie możesz sobie pozwolić. Zła technika sprawi, że trening będzie nie tylko nieskuteczny, ale też zacznie on negatywnie wpływać na postawę twojego ciała.

Gdy już kupisz gumy do ćwiczeń, ale mimo tego wciąż nie będziesz przekonana, co tak naprawdę powinnaś z nimi robić, nie bój się poprosić o pomoc dobrego trenera. Taka osoba zawsze dostosuje plan treningowych do twoich aktualnych umiejętności oraz celów. Dzięki temu będziesz stopniowo osiągać to, o czym rzeczywiście marzysz.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0